Nowy Aston Martin Vanquish Zagato Concept

15:04 GIRLS ON CARS 0 Komentarze

Ostatnio Aston Martin i Zagato (niezależna firma budująca karoserie samochodów, a także centrum projektowe) ogłosiły koncept Astona Martina Vanquish Zagato - najnowszy wytwór ich długotrwałej współpracy. Koncept Vanquish Zagato zadebiutuje na Concorso d'Eleganza Villa d’Este 2016 we Włoszech. Vanquish Zagato jest rezultatem współpracy między grupą prowadzoną przez Marka Reichman’a (Aston Martin) oraz grupą Andrea Zagato z Mediolanu. 

Nowe nadwozie jest całkowicie uformowane z włókna węglowego. Nowe światła zawierają okrągłe tylne światła, które przywołują klasyczny look Zagato, a zarazem zawierają te same technologie LED jak supercar Aston Martin Vulcan.

Dach charakteryzuje się kultową „podwójną bańką”, której zanurzenie się w tylną szybę daje samochodowi bezbłędną sylwetkę. Ten znak towarowy Zagato powstał we wczesnych latach pięćdziesiątych XX wieku i miał swój początek w dostosowywaniu się do kasków dla kierowców wyścigowych, aby miało to wpływ na aerodynamikę auta.Aby dopasować nowe odważne wnętrze samochodu, koncept dostał silnik wolnossący o mocy 600 KM, a także ulepszony system dynamiki jazdy.

Wnętrze auta uosabia tradycję kunsztu Astona Martina, przepełnione wieloma wspaniałymi elementami. Włókno węglowe połączone jest z czarną i bordową skórą. W desce rozdzielczej znajdują się otwory wentylacyjne i pokrętła z równie wysokiej jakości materiałów. Koncept Vanquish Zagato dodatkowo charakteryzuje się unikalną literę Z na siedzeniach oraz na drzwiach.
J

0 komentarze: