15 najdroższych samochodów świata

19:19 GIRLS ON CARS 0 Komentarze

15. Rolls-Royce Phantom Serenity $ 1.1m
Rolls-Royce Phantom Serenity został wypuszczony na rynek w 2015 roku na Geneva Motor Show. Wnętrza Phantom Serenity inspirowane są japońskim designer i zostały wykonane z  ręcznie tkanego jedwabiu. Nadwozie malowane jest trzystopniowo, farbą perłową.. Phantom Serenity stworzony został na serii Phantom II i jest  wyposażony w bezpośredni wtrysk i silnik V12 z  8 biegową automatyczną skrzynią biegów.

14. McLaren P1 $ 1,15 m
McLaren P1 jest modelem limitowanym serii sportowowej hybrydy. Koncepcją tego samochodu było  osiągnięcie prędkości 351 km /h, przy maksymalnej mocy  401 km / h.  Debiutował w 2012 na  Paris Motor Show i wszystkie modele (375 sztuk) szybko zostały rozchwytane. zostały szybko chwycił. Dostawy do klientów detalicznych w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się w październiku 2013 roku, a cała produkcja 375 jednostek została wyprzedane w listopadzie 2013 roku. Ostatecznie produkcja zakończyła się w grudniu 2015 roku.  Stany Zjednoczone stanowiły 34% ograniczonej serii produkcyjnej, a Europa 26%.

13. Zenvo ST1 $ 1.2m
Zenvo ST-1 jest wysokiej klasy samochodem sportowym. Jego turbodoładowany 6,8-litrowy silnik V8 posiada 1,104 KM (823 kW) przy 6900 obrotach na minutę i 1,430 N /m i momencie obrotowym przy 4500 obr. Prędkość od 0 do 100 km  osiąga w 3,0 sekundy, a od  0 do 200 km w 8,9 sekundy, prędkość maksymalna to 375 km /h. ST-1 jest w całości wykonany ręcznie z wyjątkiem wysokiej wydajności, pięcio-osiowego routera CNC. ST-1 wyposażony system wchodzenia do samochodu bez kluczyków, nawigacji satelitarnej, teleskopowej regulacji kierownicy i regulowane elektrycznie skórzane siedzenia elektryczne.

12. Aston Martin One-77 $ 1.4m
Aston Martin One-77 to dwudrzwiowe coupe, które po raz pierwszy pojawiło się w 2008 roku na  Paris Motor Show, i w pełni przestawione dla publiki w 2009 na  Geneva Motor Show. Jego dostawy rozpoczęto w 2011. Seria posiadała ograniczoną liczbę 77, co dało nazwę modelowi One-77.
12. Ferrari Ferrari LaFerrari $ 1.4m
Ferrari LaFerrari - F150  jest limitowaną produkcją hybrydowego Superca. Samochód i jego nazwa została oficjalnie przedstawione w 2013 roku na Geneva Auto Show. Budowa modelu jest oparta o wyniki testów Ferrari FXX i badań prowadzonych przez Projetkt „Millechili” na Uniwersytecie w Modenie. W sumie skonstruowano 499 jednostek.

11. Lamborghini LP 770-4 Centenario $ 1.9m
Lamborghini Centenario to samochód  o połowicznie sportowym silniku. Po raz pierwszy został przedstawiony  1 marca 2016 roku podczas Geneva Motor Show, wszystkie 40 samochodów, które trafią do produkcji, zostały już sprzedane.
10. Koenigsegg Regera $ 2m
Koenigsegg Regera jest limitowaną serią typu  plug-in hybryd Supercar. Został ukazany w 2015 roku na  Geneva Motor Show. Jego nazwa - Regera w języku szwedzkim oznacza"panować" lub "rządzić". Wyprodukowanych zostanie tylko 80 sztukk, z których 40 zostało już sprzedanych w marcu 2016 roku. Regera został stworzony i zaprojektowany, aby być jak najbardziej praktyczną i luksusową alternatywą dla reszty samochodów Koenigsegg, w tym Agera RS i One: 1. Koenigsegg twierdzi, że Regera będzie najmocniejszym i  najszybszym samochodem, kiedykolwiek przez nich produkowanym. Produkcja Regera spowodowała, żę  Koenigsegg po raz pierwszy ma jednocześnie dwa modele w procesie produkcji.

10. Koenigsegg One: 1 $ 2m
The One: 1 został wprowadzony na rynek w 2014 roku. Wyprodukowano wówczas siedem egzemplarzy, w tym jeden prototyp. Jest to jeden z najbardziej ekskluzywnych samochodów, które kiedykolwiek zostały wyprodukowane. Zadziwiającym faktem jest to, że stosunek KM do kg stanowi 1: 1. Są to wymarzone cechy użytkowych samochodów sportowych.. The One: 1 jest pierwszym samochodem z homologacją produkcji w wysokości 1 megawata mocy, co czyni go pierwszym na świecie w serii Megacar. Stąd nazwą One: 1.

9.Lamborghini Sesto Elemento $ 2.2m
 Lamborghini Sesto Elemento -"Szósty Element" – jest edycją dwudrzwiową i dwumiejscową, jest to  wysokowydajny i lekki samochód z ograniczoną produkcją. Po raz  pierwszy został wprowadzony na rynek w 2010 roku na  Paris Motor Show. Jego nazwa – Sesto Elemento to odniesienie do liczby atomowej węgla, w kontekście szerokiego zastosowania włókna węglowego do jego tworzenia.

8.Bugatti Chiron $ 2.5m
Bugatti Chiron jest dwuosobowym sportowym samochodem, zaprojektowanym jako następca Bugatti Veyron. Chiron został po raz pierwszy wprowadzony na rynek na Geneva Motor Show w dniu 1 marca 2016.
8.Ferrari F60 America $ 2.5m
Ferrari F60 Ameryka jest limitowaną serią typu roadster, bazującą na produkcji F12, z okazji świętowania 60 lat Ferrari w Ameryce Północnej. Został zbudowany przez Ferrari w dziesięciu egzemplarzach.
7.Pagani Huayra BC $ 2.6m
Nazwa samochodu pochodzi od Huayra-tata, boga wiatru Quechua. Huayra został nazwany "The Hypercar of the Year 2012" przez magazyn Top Gear i otrzymał bardzo pozytywną ocenę w testach Richard Hammond z Top Gear. Huayra jest obecnie najszybszym samochodem drogowym, okrążającym tor testowy Top Gear, wyznaczając czas 1: 13.8, pobijając poprzedni rekord 1: 15,1 ustalonym przez Ariel Atom V8 w styczniu 2011. W lutym 2015 roku wszystkie modele zostały wyprzedane, w ilości 100 sztuk w ramach umowy Pagani z dostawcą silników Mercedes-AMG

6.Ferrari LaFerrari FXX K $ 2.7m
Ferrari FXX-K jest  to wysokiej jakości i prototypowy samochód wyścigowy zbudowany przez producenta samochodów Ferrari w Maranello we Włoszech i zaprojektowany przez architekta Flavio Manzoni dyrektora Centro Stile Ferrari. FXX-K oparty jest na produkcji dozwolonej do ruchu drogowego Ferrari LaFerrari. Produkcja FXX-K rozpoczęła się w 2015 roku.
5. Pagani Zonda Revolucion $ 3 mln
Ostatnia Zonda, która trafiła do sprzedaży, została wyprodukowana w zaledwie pięciu egzemplarzach – po 3 mln dol. każdy – i oczywiście wszystkie bardzo szybko znalazły nowych właścicieli. Jedyną wadą tego modelu jest to, że nie został dopuszczony do ruchu ulicznego, więc prędkość 400 km/h można osiągać wyłącznie na zamkniętych torach.
4.Edycja limitowana Bugatti Veyron by Mansory Vivere $ 3,4 mln
Jest jeszcze bardziej ulepszoną wersją Bugatti Veyron.
4. W Motors Lykan Hypersport $ 3,4 mln
Jest to pierwszy supersamochód produkowany na Bliskim Wschodzie (przez Libański spółkę z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich), który został ukazany w filmie Szybcy i wściekli 7, oraz wielu grach wideo: Project CARS, Driveclub, Asphalt 8: Airborne, Asfalt Nitro, Forza Motorsport 6 i GT Racing 2: The Real.
3. Lamborghini Veneno $ 4,5 mln
Lamborghini Veneno jest limitowaną serią produkowaną w oparciu o projekt Lamborghini Aventador i został stworzony z okazji 50-lecia Lamborghini. Gdy wprowadzono go na rynek w 2013 roku kosztował USD 4.500.000 i był to najdroższy samochód na świecie. Prototyp, samochodów Zero, wykończony jest w kolorze szarym i posiada winylową włoską flagę po obu stronach samochodu. Silnik jest udoskonaloną wersją Aventador V12 o pojemności 6,5 l, dającym 750 KM.
2. Koenigsegg CCXR Trevita $ 4,8 mln
Projekt rozpoczął się w celu stworzenia samochodu na skalę globalną, zaprojektowanemu w celu przestrzegania ogólnych przepisów bezpieczeństwa i ochrony środowiska szczególności dostosowanemu na rynek amerykański. W celu sprzedaży samochodów w USA, dokonano wiele zmian w projektowaniu CCR; poprzednio używany silnik Ford Modular został zastąpiony przez silnik Koenigsegg zaprojektowany do pracy na 91 oktanowym paliwie, łatwo dostępnym w Stanach Zjednoczonych, a także aby spełniać kalifornijskie normy emisji.
1. Mercedes-Benz Maybach Exelero $8m
Exelero powstał w jednym egzemplarzu zbudowanym dla producenta opon Fulda, który chciał przy jego pomocy przetestować nowej generacji szerokie opony.  Pojazd z silnikiem o pojemności 5,9 l. i mocy 700 KM osiąga prędkość maksymalną 371 km/h, a do „setki” rozpędza się w 4,4 sekundy.

Źródło zdjęć: https://encrypted-tbn3.gstatic.com

K.

0 komentarze: